Kısaca ‘Masal Butik Otel’

Kısaca ‘Masal Butik Otel’

Tatilin bir amaç değil rahatlamanız için bir araç olduğunu biliyoruz. Tüm gayretimiz de sizin rahatlığınızı sağlamaktır. Öncelikle bu yazıyı bir şekilde okuma gayreti gösterdiğinizden ötürü çok teşekkür ederiz. Biz butik ve özel konsepte sahip yerel bir konaklama tesisiyiz.

Rahatlığınızın ilk önceliklerinden biri güvenliğinizdir. Masal Butik Otel Ailesi olarak tüm misafirlerimizin güvenliğini çok önemsiyoruz. Dünyanın en yüksek teknolojisine sahip güvenlik sistemlerini benimsedik ve bölgede bir ilke imza attık. Otelimizin güvenliği VİP Onur Özel Güvenlik A.Ş tarafından, 7/24 otomasyon merkezi denetiminde yürütülmektedir.

Bakış açımız & Hakkımızdakiler

Öncelikle bu yazıyı bir şekilde okuma gayreti gösterdiğinizden ötürü çok teşekkür ederiz. Biz butik ve özel konsepte sahip yerel bir konaklama tesisiyiz.

2010 yılından bu yana Tekirdağ, Marmara Ereğlisi’nin Yeniçiftlik bölgesinde bulunan Masal Butik Otelimiz, bizim için ‘ev’ sizler için de ikinci ‘ev’ olsun diye, tüm enerjimizi yansıtmaya çalıştığımız bir ortam halini aldı. Ev konforunda 7/24 profesyonel ve seçkin kadromuzla uzun sezonlardır yepyeni ve nice tecrübeler kazandık.

Denize 3 Dakikalık mesafe ile bölgenin en gözde oteli haline gelmeyi çok istedik. Masal Butik Otel tüm çalışma ekibi olarak, sevdiği işi yapan insanlardan oluşmaktadır.

Tarihçe

Marmaraereğlisi Trakya’nın Efes’i durumundadır. Toprak altındaki şehir ortaya çıkarıldığında turizme büyük hizmet edilmiş olacaktır.
Gerek coğrafi konumu, gerekse Perinthos adında bulunan -nt- çift sessiz harfi dolayısıyla burada koloni kurulmazdan önce de yerleşimlerin olabileceği olasılığını ortaya koymaktadır. Perinthos ‘a çok yakın iki tarih öncesi yerleşmesinde, Kamaradere ve Toptepe Höyüğünde İ.Ö.4300 yıllarına tarihlenen buluntular bulunması bu savı arkeolojik olarak belgelemektedir.
Antik çağlardaki ismi ile Perinthos’un adının kökeni ve tarihi hakkında çeşitli tartışmalar vardır. Tarihçi Heredot Perinthos’un adının kökeni ve tarihi hakkında tartışmalar vardır. Tarihçi Heredot Perinthos’un bir Trak kalesi olduğundan ve Perinthosluların saldırılarda özgürlüklerini yiğitçe savunduklarından bahseder.
Antik kaynaklar ve Arkeolojik belgelerden edinilen bilgilere göre İ.Ö.600 yıllarında Samoslu kolonistlerce kurulmuştur. Trakyanın ticarete atılmasından sonra kurulan kent iki doğal limana sahip olmasından dolayı bütün çağlarda önem kazanmıştır. Perinthos’un kuruluş efsanesinde Herakles (Herkül)ve elinde meşalesiyle Artemis yer alır. Bu nedenledir ki İ.S.2. yy.dan sonra ismi HERAKLEİA olarak değişir. (Anadoludaki bütün Heraklia kentleri günümüzde Ereğli olarak adlandırılmıştır. Örneğin: Konya Ereğlisi ve Karadeniz Ereğlisi).

Basında Biz

No Comments

Post A Comment